• 88854297 و 34-88977133
  • مشاوره و سفارش

دستگاه ازن ژنراتور

دستگاه ازن ژنراتور خانگی و صنعتی

معرفی ازن ژنراتور کاویان

امروزه ازن به عنوان یک ماده اکسید کننده و گند زدا در واحد های حذف آلاینده در سراسر جهان استفاده می شود . ازن بسیار سریع و پر قدرت در حذف مواد آلی و غیر آلی ، باکتری ها ، ویروس ها ، آفت کش ها ، کدورت ، بو ، مزه ، و رنگ ، ضد عفونی آب مزارع پرورش ماهی به کار برده می شود ، برای اطلاع بیشتر تماس بگیرید .

مزایا استفاده دستگاه ازن ژنراتور در شیلات :

1. هیچ گونه واکنش ثانویه ای ندارد.

2. از منابع انرژی تجدید پذیر ساخته می شود و نیاز به ذخیره مواد شیمیایی و مواد اولیه جهت تولید ندارد . ازن می تواند در محل و با استفاده از اکسیژن محیط تولید شده و برای این عمل تنها به انرژی الکتریکی نیاز می باشد

3. با حذف خرید مواد شیمیایی ، در هزینه ها صرفه جویی می شود .

4. به دلیل تعداد کم تجهیزات تولید ، فضای کمتری در محل اشغال می کند . در نتیجه تمیز ، ایمن و قابل اعتماد است .

5. در از بین بردن ارگانیسم های مقاوم مانند کلی فرم ، ویروس ها ، تخم انگل ها و کیست های ژیار دیالامبلیا تاثیر بسزایی دارد.

6. غلظت اکسیژن محلول در آب را افزایش داده و این امر دسترسی ماهی ها به اکسیژن را افزایش می دهد .

7. به طور کلی استفاده از ازن هزینه های پایین ، فضای اشغال شده کم در محل ، نیروی انسانی کم و همچنین پساب تمیز در پی دارد .

ازن به جای کلر

هر چند کلر رایج ترین سیستم ضد عفونی در ایران است و به نظر می رسد کلرید کردن ، بسیاری از میکروارگانیسم ها را از بین می برد ، اما کیست تک یاختگان و تخم انگل های کرمی به طور قابل ملاحظه ای در برابر کلرید کردن ، مقاوم تر از باکتری ها هستند و کلر روی ارگانیسم های مقاوم تر مانند کلیفرم ، ویروسها ، تخم انگل ها و کیست های ژیاردیالامبلیا اثری ندارد . کلر همچنین در دوز های مصرفی بالاتر ، سوزش چشم و خشکی پوست ایجاد می کند ، به علاوه وجود برخی ترکیبات سمی جانبی دیگر از جمله تری هالومتان ها و کلر آمین ها باعث مسمومیت شده و در برخی مواقع با ایجاد شوک ناگهانی و خونریزی کبد ، مرگ را سبب می شود و در صورت استفاده در مصارف کشاورزی باعث خشک شدن گیاهان می شود .

مزیت های ازن نسبت به کلر

• ازن خاصیت بوزدایی داشته و خیلی سریع با اکثر بوها واکنش داده و آنها را اکسید می کند ولی کلر خود باعث تولید بو می شود .

• ازن رنگ و کدر بودن پساب تصفیه شده را می گیرد.

• کوتاه تر بودن زمان ضد عفونی نسبت به سایر گندزداها و راندمان بالاتر مزیت دیگر استفاده از ازن میباشد.

• كاهش مواد شيميائي مورد نياز براي فرايند انعقاد.

ازن مورد استفاده برای تصفیه آب

ازن دارای مزیت های چندگانه ای برای تصفیه آب است که از میان آن ها می توان به حذف ترکیبات ارگانیک ، موارد مشخصی از مواد غیر ارگانیک همانند: آهن ، منگنز ، هیدروژن سولفید ، رنگ ، بو ، مزه اشاره کرد . ازن همچنین به عنوان یک ماده میکرو انعقادی عمل کرده و در حذف جامدات معلق کمک می کند . ازن همچنین عامل گندزدای بسیار مناسبی است که می تواند بازه متنوعی از میکروارگانیسم ها را از بین برد. به همین دلیل استفاده از ازن برای تصفیه آب در جهان در حال افزایش است .

تاثیر ازن در صنعت آب و فاضلاب

يكي از اساسي ترين اهداف تصفيه آب گندزدائي يا ضدعفوني نمودن آب جهت مناسب نمودن براي شرب مي باشد. تاكنون براي گندزدائي آب روشهاي مختلفي ارائه گرديده است كه مهمترين آنها كلرزني ، ازن زني و استفاده از دي اكسيد كلر ، برم ، يد ونيز اشعهUV مي باشد. عمومي ترين روش گندزدائي در جهان كلرزني مي باشد كه از دلايل عمده استفاده از آن مي توان موثر بودن در غلظت پائين ، ارزان و در دسترس بودن ونيز داشتن باقيمانده در آب پس از عمل گندزدائي را نام برد. با توجه به تشكيل تركيبات آلي كلرينه و ساير تركيبات تري هالومتان در اثر گند زدايي با كلر كه عوارض نامطلوبي را براي مصرف كنندگان به همراه دارد استفاده از گندزدا هاي جديد روز به روز ابعاد وسيع تري مي يابد.ازن از جمله تركيباتي است كه با توجه به خواص ويژه خود، نزديك به يك قرن است كه بعنوان گندزدا در آب آشاميدني توسط كشورهاي اروپايي مورد استفاده قرار گرفته است. اولين كار برد ازن در سال 1893 در كشور هلند و براي تصفيه خانه اي كه از آب رودخانه راين تغذيه مي نمود صورت پذيرفت . امروزه بيش از يك هزار تصفيه خانه آب از ازن بعنوان بخشي از تصفيه شيميائي استفاده مي كنند كه اغلب آنها در كشورهاي غربي بويژه فرانسه ، سوئيس و كانادا قرار دارند بزرگترين تاسيسات گند زدائي با ازن در مناطق پاريس و مونترال بكار گرفته شده است.

دستگاه ازن ژنراتور

خواص فيزيكي وشيميائي ازن

ازن يكي از اشكال آلوتروپي اكسيژن بوده و گازي آبي رنگ با بوي تند وناپايدار مي باشد. اين تركيب يك اكسيد كننده قوي بوده و بسيار قوي تر از اسيد هيپوكلرو ( ماده موثر گندزدايي كلر در آب ) مي باشد. حلاليت ازن در آب 12 مرتبه كمتر از حلاليت كلر بوده و محلول آبي آن نيز ناپايدار مي باشد.با توجه به ناپايداري گاز ازن ، بايد در محل مصرف و نيز زمان مصرف توليد شود و نمي توان آنرا مثل كلر ذخيره نمود.

ازن به عنوان يك اكسيد كننده قوي

ازن مصارف زيادي در تصفيه آب آشاميدني از قبيل كنترل طعم و بو كنترل رنگ و حذف آهن و منگنز علاوه بر گند زدائي دارد . قدرت اين اكسيد كننده در شفاف سازي منابع آب با كيفيت پائين مانند آبهاي بازيافتي مهم مي باشد. ازن مواد معدني زائد را بطور كامل اكسيد نموده و موجب ته نشيني و حذف آنها مي گردد. اهميت عمده ازن در قابليت شكستن تركيبات آلي همراه با آهن و منگنز مي باشد.ازن در برطرف نمودن تركيبات آلي مولد رنگ ، قوي و موثر نشان مي دهد بطوريكه بعنوان يك عامل جلا دهنده خوب براي فاضلاب و حذف كننده رنگ در آب شرب كاربردهاي فراواني يافته است . ازن همچنين قادر است تركيبات فنوليك و ديگر تركيبات مولد طعم را در آب شرب از بين ببرد.

کلمات مرتبط

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت تجهیزات و فناوری کاویان میباشد. © 2020 .