• 021-88854295
  • مشاوره و سفارش

شرکت تجهیزات و فناوری کاویان

روتس بلوئر سه لوب ROBUSCHI

 RBS بلوئر سه لوب

معرفی بلوئر سه لوب کاویان

بلوئر سه لوب نوعی از دمنده های جابجایی مثبت هستند که عملکرد بلوئر ها (بلوئر سه لوب ) بصورت پیوسته مقدار ثابتی از گاز مکیده شده از قسمت مکش را با فشار به سمت خروجی بلوئر منتقل می نماید . در بلوئر های سه لوب مقدار گاز جابجایی در هر دور ثابت بوده و به حالت محفظه و بخش دوار شکل مرتبط میباشد . جهت اطلاع بیشتر یا تماس بگیرید.

عملکرد روتس بلوئر روبوسکی

داخل محفظه بلوئر سه لوب دارای دو روتور میباشد حرکت این روتور ها خلاف جهت همدیگر میباشد . زمانی که شروع به چرحش میکند مقدار معینی از هوا مکیده شده و با چرخش روتور هوای محبوس شده بصورت پرفشار از بخش خروجی دمیده میشود. در ضمن به دلیل وجود فضای خالی بین روتور ها دیگر لازم به روانکاری روتور های بلوئر نیست ، یعنی بین آنها اصطکاک یا تماسی وحود ندارد و این یکی از مزایای استفاده از بلوئر های سه لوب می باشد . از مزایای دیگر بلوئر ها سه لوب ، خروجی هوای تمیز به دلیل عدم کاربرد روغن در ساختار آنهاست .

 ROBUSCHI بلوئر سه لوب

مشخصات فنی روتس بلوئر روبوکسی RBS

بلوئر سه لوب  RBS
بلوئر سه لوب  RBS

کاربرد بلوئر سه لوب

بلوئرهای RBS تا ظرفیت نهایی 24000 متر مکعب در ساعت و حداکثر اختلاف فشار 1000 میلی بار در صورت استفاده به عنوان واکیوم پمپ با خلاء نسبی تا 500 میلی بار و هوای عاری از روغن در صنایع زیر مورد استفاده وسیع دارند .

1 – هوادهی AERATION| ( تولید خمیر مایه ، تصفیه آب و فاضلاب ، پرورش ماهی و میگو و .... )

2 – انتقال مواد AIR-CONVEYING ( صنایع سیمان ، آرد ، شیمیایی ، گچ ، آهک ....)

3 – صنایع دارویی

4 – صنایع شیمیایی

5 – صنعت نفت و پتروشیمی

6 – تولید هوای گرم جهت خشک کردن در صنایع مختلف

مزایای کلی روتس بلوئر روبوسکی

1. با توجه به توان خروجی بالا استهلاک کمتری دارد

2. کیفیت و راندمان بالای بلوئر ها

3. دارا بودن استاندارد های اروپا

4. موجود بودن بلوئر های سه لوب از سایز کوچک تا بزرگ

5. دارای برند بین المللی

 روتس  RBS بلوئر سه لوب

اساس کار بلوئر های سه لوب RBS

بلوئرهای روبوسکی ( RBS )از نوع دورانی با جا بجائی مثبت ROTARY POSITIVE DISPLACMENT) ) می باشند . دو عدد محور با غلطک متحرک ( ROTORS ) که دارای منحنی سه پره ( 3WINGS ) خاصی بوده و با لقی بسیار کمی نسبت به یکدیگر و نسبت به بدنه ( CASING + COVERS ) بدون تماس با یکدیگر و یا قطعات ثابت دوران می کنند ، عدم تماس قطعات با یکدیگر باعث می شود نیازی به روانکاری داخلی نباشد . حرکت غلطکها با یک جفت چرخ دنده انتقال حرکت همزمان ( SYNCHRONIZED ) شده است .

در جهت دوران با چرخش غلطکها خلاء نسبی ایجاد شده و هوا از دهانه مکش به فضای بین دو غلطک و بدنه مکش می شود و این هوای ورودی محبوس بین روتورها در جهت دوران از ناحیه مکش به ناحیه دهش انتقال یافته و سپس تخلیه می شود . هوای متراکم شده کاملا عاری از روغن ( OIL FREE ) می باشد . عمل خنک کردن بلوئرها از طریق تبادل حرارت با هوای محیط انجام می شود .

ساختمان بلوئر های سه لوب روبوسکی

هر بلوئر از قسمتهای اصلی زیر تشکیل شده است :

غلطکها ( ROTORS )

غلطکها ( ROTORS ) بر حسب سایز از چدن مقاوم مخصوص یا فولاد می باشد شرکت روبوسکی تنها سازنده بلوئر در جهان است که سطح منحنی روتورها را با دقت بسیار بالا ( با کنترل لیزری ) در حد یک هزارم میلی متر سنگ می زند . جنس محورها ( SHAFTS ) از نوع فولاد مقاوم است که سطوح تکیه گاهی آن سنگ خورده است . مجموعه روتورها و شافت ها پس از اتمام عملیات ماشینکاری و سنگ زدن بوسیله مدرنترین دستگاههای بالانس دینامیکی ، بالانس می شوند .

چرخدنده های بلوئر (GRARS)

چرخدنده ها (GRARS) از نوع مورب (HELICAL ) و از جنس فولاد مخصوص می باشند که پس از ماشینکاری اولیه تحت عملیات حرارتی ( HARDENING ) قرار گرفته و سخت می شود . و کلیه سطوح دنده ها با ماشینهای حساس سنگ دنده ، سنگ زده می شوند . کیفیت و دقت بسیار بالای چرخدنده و نوع آنها باعث کم شدن صدا ، کاهش حرارت و افزایش طول عمر و راندمان انتقال قدرت می گردد .

یاتاقان (بلبرینگ ها )

بیرینگها از مرغوبترین نوع بیرینگ و تلرانس C3 انتخاب گردیده و طراحی به گونه ای است که در شرایط مناسب ( استفاده از روغن مخصوص و تعویض به موقع ) طول عمر مفید B10 هفتاد هزار ساعت ( 70000 ساعت ) خواهد بود ، اساساً این محصول دارای کیفیت فوق العاده بالا می باشد و قطعات آن با ماشینهای CNC با دقت 01/0 ( یک صدم میلی متر ) ساخته و با دستگاههای CMM کنترل می شود و برای کار مدام بدون توقف ( HEAVY DUTY – NON STOP ) طراحی و ساخته شده است .

سیستم روانکاری بصورت حمام روغن بامکانیسم پرتاب روغن به بیرینگها و چرخدندها می باشد که باعث افزایش طول عمر بیرینگها و چرخدنده ها می گردد ، ضمناَ وجود سیستم سیل مکانیکی با لابیرنت باعث می شود امکان نفوذ روغن به محفظه هوا وجود نداشته باشد و هوای خروجی کاملا ( OIL – FREE ) باشد .

سیلندر ( CASING )

سیلندر ( CASING ) و سیلندرها ( COVERS ) از جنس چدن خاکستر مخصوص می باشد . کلیه دستگاهها پس از عملیات مختلف ماشینکاری ، سنگ کاری و کنترل دقتها در حد کمتر از صدم میلیمتر مونتاژ می گردند و از نظر ظرفیت ، فشار کار ، خلاء نسبی و مصرف قدرت و راندمانهای مختلف همچنین درجه حرارت و صدای بیرینگها مورد آزمایش های کامل قرار می گیرند .

استفاده از کابینت کاهش صدا باعث می شود NOISE LEVEL این گونه بلوئر ها حدود 75~80 db A باشند . و طراحی جدید ROBOX فضای کمتری را در قیاس با مدلهای قبلی اشغال می کند . بلوئرهای RBS آخرین تکنولوژی ساخت بلوئر در جهان ( سال 2006) می باشد که برترین دستاوردهای تکنیکی جدید در طراحی و پروسه تولید آن اجرا گردیده است . محصول مشترک روبوسکی ایتالیا و شرکت واکیوم پارس پرفروشترین بلوئر هوا در صنایع مختلف می باشد .

شرکت تجهیزات و فناوری کاویان تنها تامین کننده بلوئر هوا در ایران ، به کیفیت برتر و جلب رضایت کامل مصرف کنندگان می اندیشد .

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت تجهیزات و فناوری کاویان میباشد. © 2020 .