• 021-88854297
  • مشاوره و سفارش

دیفیوزر چیست و چه کاربردی دارد؟

دیفیوزر در لغت به معنی انتشار کننده و یا پخش کننده می باشد. در صنایع مختلف، دیفیوزر یا افشانک هوا معانی و کاربردهای مختلفی پیدا می نماید. کاربردهای دیفیوزر در صنایع های خودرو سازی ، عکاسی ، برای هوادهی پرورش ماهی و آبزی پروری و بخش تصفیه فاضلاب است .

دیفیوزر هوادهی

دیفیوزرهای هوادهی ، دیفیوزر ممبرانی یا غشایی وسیله ای است جهت هوادهی و عموماً به شکل دیسکی، لوله‌ای و صفحه‌ای ساخته میشود . که جهت انتقال هوا و اکسیژن میباشد ، پساب‌های صنعتی یا هر نوع حوضچه مانند پرورش ماهی و... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد دیفیوزر در تصفیه فاضلاب

دیفیوزر ها در کاربرد تصفیه فاضلاب با روش‌های بیولوژیک هوازی تصفیه فاضلاب نیاز به تولید اکسیژن مصرفی توسط انواع میکروارگانیزم‌های تجزیه کننده مواد آلی است . در صنعت پرورش موجودات آبزی به منظور تأمین اکسیژن و هوای مورد نیاز ماهی و در استخرهای پرورش ماهی از دیفیوزرها به کار برده می‌شود.

انواع دیفیوزر ها از نظر حباب

دیفیوزرها از نظر نوع و اندازه حباب هایی که تولید می‌کنند به دو گروه حباب ریز ( ( Fine Bubble)و حباب درشت (Coarse Bubble) ) تقسیم می‌شوند. دیفیوزرهای حباب ریز دارای حباب هایی با قطر 1 تا 3 میلی متر است و همچنین قطر حباب دیفیوزر های حباب درشت 3 تا 5 میلی متر است .

جنس دیفیوزر ها

دیفیوزرهای هوادهی از یک بدنه یا قاب از جنس پلیمری ( PP ،PVDF، PE و….) و یک ممبران لاستیکی قابل انعطاف از جنس EPDM و یا سیلیکون تشکیل شده است. ممبران لاستیکی دارای سوراخهای بسیار ریز برای خروج هوا می باشد.

انواع دیفیوزر ها از نظر ظاهری

دیفیوزر ها از نظر ظاهر به شکل های دیسکی Discو لوله ای Tube ، صفحه ای Plate تولید می شود.

مشخصات دیفیوزر شرکت کاویان ساخت ایران

دیفیوزر 12 اینچی تولید کاویان جهت استفاده در محیطهای اسیدی و شرایط سخت طراحی و تولید گردیده. این مدل از دیفیوزرها در برابر فرسودگی لاستیک ممبران دیفیوزرهای معمول مقاوم و از طول عمر بسیار بالایی برخوردارند. ممبران این نوع دیفیوزرها از جنس PP ساخته شده است و غیر قابل ارتجاع میباشند، جهت جلوگیری از نفوذ آب به داخل لوله های سیستم هوادهی، سوپاپ یکطرفه Check valve در داخل ساختار دیفیوزر نصب گردیده است. دیفیوزر های شرکت کاویان ساخت ایران هستند ، و به دست نیرو های متخصص شرکت طراحی و ساخته شده است جهت دریافت مشخصات فنی و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت تجهیزات و فناوری کاویان میباشد. © 2020 .