• 021-88854295
  • مشاوره و سفارش

شرکت تجهیزات و فناوری کاویان

انواع دیفیوزر ها

دیفیوزر دیسکی حباب ریز

دیفیوزر دیسکی حباب ریز هوادهی

شرکت تجهیزات و فناوری کاویان در حوزه ی هوازی که یکی از اصلی ترین آن انتخاب پخش کننده های هوا ( دیفیوزر حباب ریز ، دیفیوزر حباب درشت ) است ، در این روش ها هوادهی عمقی ، جهت انتقال و تزریق بهتر هوا به فاضلاب یا آب است .

دیفیوزر ها دو نوع هستند نوع اول دیفیوزر دیسکی حباب ریز هوادهی ، نوع دوم دیفیوزر دیسکی حباب درشت هوادهی در این بخش در مورد دیفیوزر حباب ریز صحبت میکنیم که حباب های ریز تولید میکنند که راندمان و بازده انتقال اکسیژن به آب به دلیل افزایش سطح تماس ، بیشتر خواهد بود .

شرایط و نگهداری دیفیوزر های دیسکی

دیفیوزرها جهت استفاده بهینه و طولانی مدت باید در زمانهای مشخص مورد رسیدگی و سیرویس ادواری قرار گیرند، که برای این منظور پیشنهاد میگردد که کلیه سیستمهای هوادهی غیر فعال گردیده و استخرها تخلیه شوند تادیفیوزرها جهت شستشو و بازبینی در دسترس باشند. موثرترین روش پاکسازی رسوبات و جرمهای روی دیفیوزرها، اسید شور کردن است، که اسید مورد استفاده در شستشوی دیفیوزرها، اسید فرمیک می‌باشد. - جهت باز کردن منافذ عبور هوا از روی ممبران‌ها ابتدا به آرامی با استفاده اسفنج ، ابر یا برس بسیار نرم روی ممبرانها را شستشو داده و سپس از واترجت برای تکمیل شستشویی لایه بیرونی دفیوزرها استفاده می‌نماییم، (رعایت فاصله بین نازل واتر جت تا دیفیوزر ۵۰ سانتی متر می‌باشد و الزامیست، در غیر اینصورت باعث آسیب دید‌گی ممبران می‌شود) پس از شستشویی لایه بیرونی ممبرانها، برای تکمیل فرآیند جرم زدایی از محلول اسید فرمیک استفاده مینماییم. در سیستم هوادهی بعد از بلوئر، جهت تزریق اسید می‌بایست یک ورودی و درپوش طراحی نمود. ( توجه داشته باشید که در زمان تزریق اسید به سیستم هوادهی بلوئر حتما خاموش بوده و مسیر حرکت اسید به سمت دیفیوزرها باشد زیرا اسید فرمیک قابلیت آسیب رساندن به بلوئر ها را دارد) در ضمن باید ازمقاومت اتصالات، شیر ها و سیستم انتقال هوا در برابر اسید اطمینان حاصل گردد. - در مرحله بعد، اسید فرمیک با غلظت ٨۵% به درون سیستم هوادهی تزریق شده و پس از بستن درپوش تزریق اسید سیستم هوادهی روشن می‌نماییم تا اسید از دیفیوزرها تخلیه گردد (حداکثر زمان هوادهی از نیم ساعت بیشتر نباشد). • از استفاده کردن هر نوع ماده شیمیایی به غیر از اسید فرمیک باعث آسیب جدی و از بین رفتن ممبران دیفیوزر می‌گردد.

دیفیوزر دیسکی حباب ریز

مزایا ی دیفیوزر های حباب درشت و حباب ریز

- ساخت ایران

- ساخت ایران

- بدون مشکل گرفتگی

- طول عمر بالا

- روش نصب آسان

- ایجاد افت فشار ناچیز

- مقاومت بالا نسبت به خوردگی

- به علت ایجاد حباب‌های ریز سرعت انتقال و جذب اکسیژن بسیار بالاست.

دیفیوزر با ممبران سخت

ممبران این مدل دیفیوزر بر خلاف دیفیوزر های معمول در برابر فرسودگی مقاوم ، و از طول عمر بسیار بالا برخوردار و برای استفاده در محیط های اسیدی و شرایط سخت نیرو های متخصص شرکت تجهیزات و فناوری کاویان طراحی و تولید گردیده است . ممبران این نوع دیفیوزر از جنس PP و غیر قابل ارتجاع بوده و جهت جلوگیری از نفوذ آب به داخل لوله های سیستم هوادهی در داخل ساختار دیفیوزر ، سوپاپ یکطرفه (Check valve) نصب گردیده است . بدنه و براکت ممبران از مواد پلی پروپیلن تقویت شده با الیاف شیشه ساخته شده است و نوع قفل براکت به بدنه از طریق پیچاندن براکت به بدنه تامین می شود .

دیفیوزر دیسکی حباب ریز

مشخصات فنی دیفیوزر دیسکی

سوپاپ یک طرفه میزان هوادهی انداره حباب ها جنس ممبران جنس بدنه ارتفاع قطر
دارد 10 متر مکعب بر ساعت 2-4 میلی متر PP PP + GF 30% 57 میلی متر 12 میلی متر

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت تجهیزات و فناوری کاویان میباشد. © 2020 .