• 021-88854297
  • مشاوره و سفارش

پکینگ مدیا ثابت

پکینگ مدیا ثابت

پکینگ مدیا ثابت کاویان

شرکت کاویان سازنده و تولیدکننده پکینگ مدیا ثابت در مدل های مختلف و ظرفیت های ویژه مختلف میباشد ، پکینگ مدیا ثابت Packing Media از نظر ظاهری به شکل ورقه یا بلوک هستند ، مدیا های ثابت از جنس مواد مرغوب پلی پروپیلن ( PP ) و PVC تولید می گردد.

کاربرد پکینگ مدیا ثابت ساخت ایران

1- در تصفیه خانه های فاضلاب به منظور افزایش سطح مخازن بیولوژیکی و کاهش ابعاد مخازن از پکینگ مدیا ثابت استفاده می‌شود .

2- حذف نیترات از آب آشامیدنی

3- برج های خنک کننده.

4- کاهش یا حذف گاز آمونیاک در حوضچه پرورش ماهی و افزایش ظرفیت آن.

5- برجهای گاز زدایی.

پکینگ مدیا ثابت

قیمت پکینگ ثابت کاویان

روش تولید پکینگ مدیا ثابت کاویان به این صورت میباشد که طی روش های نوین به دست متخصصان شرکت کاویان ورقه ها ساخته میشود و اتصال ورقه های پکینگ مدیا بستگی به جنس مواد دارد اگر جنس مدیا های ثابت از PP بود به روش جوش ورقه ها به هم متصل میشود ،و در غیر این صورت اگر از جنس PVC باشد در زاویه مناسب به هم جسبیده میشود . پکینگ مدیا های ثابت در ابعاد و اندازه های مختلف تولید میشود و تحت تاثیر عوامل زیر بررسی می شود.

سطح ویژه پکینگ مدیا ثابت

پکینگ مدیا های ثابت PP , PVC بر اساس میزان متراکم بودن ورق ها سطح ویژه پکینگ ها افزایش و یا کاهش می یابد که به این تراکم ورق ها گام میگوییم .گام های مدیا ثابت شامل 12، 14، 19، 25 و… می باشد. گام 19 بیشترین استفاده را در این نوع پکینگ مدیا ثابت دارد. این مدل دارای سطح ویژه 150 متر مربع بر متر مکعب می باشد

جنس پکینگ ثابت

پکینگ مدیا ثابت از جمله مهمترین تفاوت های مدل های PP با PVC نحوه اتصال ورق ها به هم می باشد. در نوع PP نحوه اتصال جوشی و در نوع PVC نحوه اتصال چسبی می باشد.

ضخامت ورق مدیا ثابت

ضخامت پکینگ مدیا ثابت بیشتر در جنس PVC تاثیر دارد . اکثر پکینگ مدیا های مورد استفاده 400 میکرون هستند . عوامل دیگری نیز مانند نوع افزودنی های مورد استفاده در تولید ورق، نوع چسب مورد استفاده در پکینگ های PVC و ابعاد آن.

پکینگ مدیا ثابت

معیار های پکینگ مدیا ثابت

1. سطح ویژه مدیا

2. عدم نیاز به شست و شو معکوس

3. جنس PE

4. قدرت چسبندگی

5. عمر بالا

مقایسه پکینگ مدیا ثابت با پکینگ مستغرق

Moving سطح بالایی دارد اما بیشتر از 25% حجم حوضچه ها قابل استفاده نمی باشد. احتمال توزیع متناسب فاضلاب روی مدیا مستغرق نسبت به پکینگ مدیا ثابت کمتر است . بدلیل آنکه مدیای مستغرق در جهت آب حرکت میکند ، کارایی کمتری دارد و تمیز نمی شود .

مزیت های پکینگ مدیا کاویان

1. متقاطع بودن

2. کانالیزه نبودن بلاک نشدن مدیا ثابت کاویان

3. پکینگ مدیا از جنس PP , PE و ترکیبات دیگر میباشد .

پکینگ مدیا ثابت

کاربرد پکینگ مدیا ثابت در فاضلاب

در پکینگ مدیا ها با استفاده از مراحل رشد چسبیده در سیستم های هوازی و بی هوازی موجب تثبیت میکروارگانیزم ها بر روی پکینگ ها که این عمل موجب زیاد شدن میکروارگانیسم ها به شکل چسبیده و معلق می شود که این عمل بعد از این مراحل به وسیله پکینگ ها باعث افزایش راندمان تصفیه می‌گردد ، در نتیجه پکینگ مدیا ثابت باعث افزایش سطح نسبت به حجم می‌شود . یکی دیگر از کاربرد ها یا مزیت های مدیا ثابت در کاهش فرار لجن می‌باشد.

مدیا تصفیه فاضلاب

در صنعت تصفیه فاضلاب ها پکینگ مدیا های ثابت در بخش تصفیه خانه های بهداشتی و صنعتی در مخازن هوادهی ( رشد چسبیده هوازی ) ، مخازن بی هوازی ( رشد چسبیده بی هوازی ) و جهت حذف چربی و روغن از مخازن چربی گیر استفاده می‌شود . در بخش تصفیه آب و فاضلاب پکینگ مدیا ثابت باعث افزایش سطح ( سطح ویژه بالا ) در واحد حجم می‌شود . شکل مدیا های ثابت به صورت بلوک های از جنس PVC , PP در حالت ثابت و مستغرق برای بستر و رشد باکتری ها به کار می‌روند ، این مدیا های ثابت که به اصطلاح به آن ها پکینگ های لانه زنبوری می‌گویند و در گام های 12 ، 19 ، 27 میلی متر و پارامتر دیگر که بسیار مهم می باشد سطح ویژه با 240 ، 150 و 125 متر مربع بر متر مکعب تولید می شوند. لطفا جهت دریافت مشاوره در خصوص پروژه های خود در زمینه آب و فاضلاب با ما در تماس باشید .

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت تجهیزات و فناوری کاویان میباشد. © 2020 .