• 88854297 و 34-88977133
  • مشاوره و سفارش

پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب فایبر گلاس

شرکت تجهیزات و فناوری کاویان با نیرو های مجرب و متخصص خود افتخار دارد در عرصه طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب فعالیت کند ، پکیج های تصفیه فاضلاب شرکت کاویان دارای خصوصیاتی می‌باشد از جمله : ساخته شده از جنس فایبر گلاس برای مقاومت در برابر پوسیدگی ، قابلیت دفن برای اشغال فضای بسیار کم در ظرفیت های مختلف برای تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی به کار میرود برای مشاوره و سفارش پکیج لطفا تماس بگیرید.

پکیج تصفیه فاضلاب با قابلیت دفن

امروزه با توجه به پیشرفت های سریع مهندسی ، در حوزه تصفیه فاضلاب در سراسر جهان و نیز ارائه ی انواع مختلف روش های تصفیه فاضلاب با هزینه کم و اشغال کردن فضای کم نسبت به روش های سنتی شرکت تجهیزات و فناوری کاویان با استفاده از علم و تجربیات نیرو های متخصص خود پیشرو در صنعت تصفیه فاضلاب ، پکیج تصفیه فاضلاب پیشرفته ای در غالب پکیج های کاموزیتی در مدل های مختلف و دو نوع پکیج تصفیه فاضلاب ، پکیج های تصفیه فاضلاب دارای مزیت های خاصی هستند عبارتند از : جنس فایبر گلاس ، مقاومت در برابر پوسیدگی ، قابلیت دفن ( اشغال فضای بسیار کم ) ، در کاربرد های بهداشتی و صنعتی برای ظرفیت های مختلف تولید و به مشتریان محترم عرضه میگردد .

پکیج تصفیه فاضلاب با قابلیت دفن

فرایند تصفیه پکیج های تصفیه فاضلاب

فاضلاب شهری ، بهداشتی یا انسانی مربوط به فاضلاب تولیدی از واحد های مسکونی است . این فاضلاب بر اساس مطالعات انجام شده ضریبی در حدود 85% از آب مصرفی را تشکیل می دهد . امروزه به منظور دستیابی به استاندارد سازمان محیط زیست ، الزاماً از فرایند های تصفیه بیولوژیکی ثانویه استفاده می شود . از جمله بهترین و کار آمد ترین روش های تصفیه فاضلاب بهداشتی در پکیج تصفیه فاضلاب ، روش تصفیه A2O می باشد . این روش می تواند با اشغال کمترین فضای ممکن ، علاوه بر حذف ترکیبات آلی ، ترکیبات ازته و فسفره را نیز از فاضلاب جدا نماید . البته به منظور افزایش راندمان و افزایش شوک پذیری و کاهش لجن مازاد تولیدی ، پکینگ مدیا در واحد های بی هوازی ، انو کسیک و هوازی نیز استفاده خواهد شد . همچنین برای کاهش زمین لازم جهت واحد ته نشینی از صفحات لاملا های پلیمری نیز استفاده خواهد شد . این پساب با جمع آوری در یک مخزن متعادل ساز و همچنین جداسازی مواد معلق و قابل ته نشینی و تصفیه بیولوژیکی بی هوازی ، انو کسیک و هوازی با روش هوادهی گسترده (IFAS/EAAS) قابل تصفیه می باشد . پساب بعد از تصفیه بیولوژیکی به حوض گند زدایی منتقل گردیده و به وسیله کلر مایع و یا گاز ازن ، گند زدایی جهت آبیاری فضای سبز ، استفاده در کشاورزی و یا بر اساس استاندارد سازمان حفاظت محیط زیست برای تخلیه به آب های سطحی آماده خواهد شد .

پکیج تصفیه فاضلاب

توضیحات بیشتر در مورد متعلقات پکیج تصفیه فاضلاب

واحد آشغالگیر درست سبدی ( Basket Screen) واحد تصفیه بی هوازی ( Anaerobic baffled reactor ) با قابلیت حذف بخشی از COD و ترکیبات فسفر ه از پساب خام واحد تصفیه انوکسیک ( Anoxic reactor ) جهت حذف ترکیبات نیتروژن دار از پساب واحد بیولوژیکی هوازی روش هوادهی گسترده و رشد چسبیده IFAS با قابلیت نسب مدیا به روش هوادهی عمقی بلوئر هوادهی Roots type ساخت Aerzen یا Robuschi آلمان و یا ساید چنل اروپایی FPZ ایتالیا و یا برند های مشابه با متعلقات کامل دیفیوزر هوادهی حباب ریز تولید و ساخت به دست شرکت تجهیزات و فناوری کاویان جنس ممبران از EPDM لوله ها و اتصالات از جنس لوله های فلزی و پلیمری برای خطوط انتقال هوا و پساب مخزن ته نشینی ثقلی استاتیکی مجهز به ایرلیفت پمپ جهت برگشت لجن و دفع لجن تابلوی برق کنترل اتوماتیک تجهیزات الکترومکانیکال با تجهیزات اروپایی با IP54 پکیج کامل کلرزنی با مخزن و پمپ تزریق هیپو کلریت کلسیم میتوان با افروزدن یک الی دو مخزن دیگر به پکیج تصفیه اصلی همیشه میزان قابل توجهی آب تصفیه شده جهت استفاده در مصارف آبیاری فضای سبز و غیره به عنوان ذخیره در دسترس داشت ،

مزایای پکیج تصفیه با قابلیت دفن

1- فضای اشغالی اين نوع تصفيه خانه ها بسيار محدود و بهینه سازی برای انواع فضاها مطابق درخواست خریدار می‌باشد .

2- قابليت جابه جايی حتی پس از نصب داشته و در صورت نياز مي توان محل تصفيه خانه ها را به محل مناسب تغییر داد.

3- پکیج تصفیه فاضلاب به دلیل اینکه از جنس فایبر گلاس ( FRP) ساخته شده است ، قابل دفن می‌باشد.

4- سرعت ساخت، نصب و راه اندازی این نوع پکیج های تصفیه فاضلاب بالا است.

5- هزينه ساخت پایین می‌باشد با وجود اینکه از پلیمرهای چند لایه و با جداره‌های بسیار قدرتمند تولید شده است

6- عدم نياز به عمليات ابنيه و ساختماني.

7- مقاوم در برابر خوردگی و طول عمر بسیار بالا

8- برای طراحی و ساخت پکيج تصفيه فاضلاب استاندارد و با کيفيت، نياز به گروه های طراح فرآيند های آب و فاضلاب ، طراح مکانيکال، طراح الکتريکال، ساخت و توليد می باشد.

9- راندمان بسیار بالا در تصفیه انواع فاضلاب های صنعتی و بهداشتی.

10- قابلیت تصفیه انواع فاضلاب های صنعتی و بهداشتی مطابق با استانداردهای سازمان حفاظت از محیط زیست.

11- عدم تولید و انتشار بوی نامطبوع در محیط.

12- مصرف حداقل انرژی.

13- تولید لجن مازاد بسیار پایین.

14- اتوماسیون کامل و عدم نیاز به اپراتور متخصص و سهولت راهبری.

15- استهلاک بسیار پایین به دلیل استفاده از تجهیزات مرغوب.

16- امکان تغییر و افزایش ظرفیت در صورت نیاز.

17- تخلیه لجن فعال اضافه در هرسال یک تا دو بار بین 1 تا 3 متر مکعب (لجن دفع شده به‌عنوان کود بیولوژیک پس از خشک کردن قابل استفاده در فضای سبز و کشاورزی است)

انواع پکیج تصفیه فاضلاب از نظر مصرفی

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

پکیج تصفیه فاضلاب با روش تصفیه بیولوژیکی

فرایندهای بیولوژیکی دخیل در کنترل آلودگی و تولید انرژی زیستی اصولا واکنش های شیمیایی هستند که به صورت بیولوژیکی واسطه گری می شوند و بنابراین از آن ها به عنوان فرایندهای بیوشیمیایی نیز یاد کرد. تصفیه فاضلاب صنعتی و یا تصفیه فاضلاب بهداشتی در پکیج تصفیه فاضلاب به روش بیولوژیک فرایندی طبیعی است که با استفاده از میکروارگانسیم ها به مصرف مواد آلی موجود در فاضلاب می پردازد. راندمان بالای حذف آلودگی های مختلف از فاضلاب صنعتی و صرفه اقتصادی آن موجب شده که امروزه در سراسر دنیا کاربردهای گسترده ای داشته باشد. پکیج تصفیه بیولوژیک فاضلاب به عنوان یک تصفیه ثانویه در نظر گرفته می شود که فاضلاب عبور کرده از مراحل اولیه تصفیه فاضلاب شامل تصفیه فیزیکی مانند استفاده از آشغالگیر و تصفیه شیمیایی مانند انعقاد و لخته سازی یا الکتروشیمیایی مانند انعقاد الکتریکی را با استفاده از میکروارگانیسم ها در شرایط مختلف تصفیه می کند . یکی از خصوصیات میکروارگانیسم ها که در تصفیه بیولوژیک پکیج تصفیه مهم است. تقسیم بندی میکروارگانیسم ها براساس مصرف اکسیژن می باشد از این رو تصفیه بیولوژیک در پکیج های تصفیه فاضلاب به سه دسته کلی هوازی ، بی هوازی و انوکسیک تقسیم بندی می شوند.

فرایند بی‌هوازی در پکیج تصفیه

به طور کلی فرایندهای بیولوژیکی که در غیاب اکسیژن مولکولی انجام می شوند، یعنی جایی که گیرنده های الکترون دی اکسید کربن، مواد آلی و سولفات هستند ، مرحله بی هوازی که یکی از فرایند پکیج تصفیه فاضلاب شناخته می شوند. فرایندهای بی هوازی در چهار مرحله اتفاق می افتد، یعنی هیدرولیز، اسیدوژنز (اسیدزایی) ، استوژنز ( استات زایی) و متانوژنز(متان زایی).

1- هیدرولیز : پلیمرهای مرکب توسط آنزیم های خارج سلول به محصولات محلول ساده هیدرولیز می شوند.

2- اسیدوژنز (اسیدزا یا مولد اسید) : باکتری های تخمیر کننده یا اسیدزا، ترکیبات ساده تر را به اسیدهای چرب کوتاه زنجیر، الکل ها، آمونیاک، هیدروژن، سولفیدها و دی اکسید کربن تبدیل می کنند.

3- استوژنز( استات زا یا مولد استات): تجزیه اسیدهای چرب کوتاه زنجیر به استات، هیدروژن و دی اکسید کربن، که به عنوان سوبسترای باکتری های متانوژنیک (متان زا) عمل می کنند.

4- متانوژن( متان زا یا مولدمتان): حدود 70 درصد از متان توسط باکتری های متان زای استوکلاسیک با استفاده از استات به عنوان سوبسترا تولید می شود.

درسیستم بی هوازی تمام گروه های میکروبی، هیدرولیز، اسیدزایی، استات زایی و متان زایی با هم کار می کنند.

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت تجهیزات و فناوری کاویان میباشد. © 2020 .